Zariadenie starostlivosti o deti do troch rokov /detské jasle/ v Bratislave bude od utorka 17. marca až do odvolania preventívne zatvorené.

10. marca 2020
 • AKTUALITY- Materské, základné a umelecké školy a jasle v Bratislave budú do 16. marca preventívne zatvorené

  09.03.2020

  Základné, materské a umelecké školy a tiež jasle v Bratislave budú od utorka 10. marca do pondelka 16. marca, vrátane, preventívne zatvorené. Opatrenie, ktoré má zabrániť šíreniu nového koronavírusu, oznámil dnes bratislavský primátor Matúš Vallo. 

  V pondelok 16. marca zasadne krízový štáb, ktorý určí další postup.

  „Päť pracovných dní je maximum, na ktoré môžeme z našej kompetencie zatvoriť školy – po dohode s riaditeľmi, vyhlásia riaditeľské voľno. Po tých piatich dňoch budeme situáciu vyhodnocovať nanovo a zároveň sme vyzvali štát, ktorý má v tomto prípade plné kompetencie, aby konal,“ uviedla starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

  Hlavné mesto uzatvára svoje kultúrne, spoločenské a športové centrá vrátane zoologickej záhrady i zimného štadióna.

  Kultúrne podujatia rušia až do odvolania aj Staromestské centrá kultúry a vzdelávania – Pistoriho palác a Zichyho palác – tiež kluby dôchodcov a materské centrum Prešporkovo.

  Na základe pokynu regionálneho hygienika platí od 6. marca zákaz návštev v zariadeniach sociálnych služieb Seniorcentra Staré Mesto.

  O podrobnostiach vás budeme informovať prostredníctvom staromestského FB profilu, oficiálnej stránky www.staremesto.sk a bezplatnej aplikácie Staré Mesto.

  Info o koronavíruse a opatreniach hlavného mesta nájdete na https://bit.ly/3cHVbpI.